/ / مجموعه اطلاعات ایمپلنت
ایمپلنت

ایمپلنت

ایمپلنت قطعه ای از جنس تیتانیوم و سازگار با بدن انسان که این روز ها بیشترین استفاده را در پزشکی مخصوصا دندانپزشکی دارد ، سازگاری این فلز باعث شده جای پای محکمی را در پزشکی باز کند و همواره در درمان های مختلف نقش اصلی داشته باشد.

اما کاربرد اصلی ایمپلنت در دندانپزشکی جهت قرار گیری به جای ریشه دندان و جایگزین شدن به جای دندان از دست رفته است ، دندانی که به هر دلیل از درون فک بالا و یا پایین بیرون آمده و نبود این دندان باعث مشکلات بعدی خواهد شد.

از مشکلات نبود دندان در فک می توان به موارد مهم و غیر قابل جبرانی اشاره کرد ، جای خالی دندان باعث به هم ریختگی دندانها و در نهایت کجی دندان ها ، لقی دندان های مجاور ، تحلیل استخوان فک ، تحلیل لثه ، پیری زودرس صورت و مشکلات سلامتی عمومی به واسطه به هم خوردن تغزیه مناسب و مشکلات دیگر که هر کدام به تنهایی می تواند هم زیبایی و هم ادامه زندگی را مختل کند.

اما با وجود پیشرفت علم پزشکی دیگر نباید نگران نبود دندان طبیعی باشید چرا که با درمان ایمپلنت دندانی می توان دقیقا مانند گذشته دندانی طبیعی و سازگار با بدن خود داشته باشید.

باید گفت ایمپلنت بهترین روش جبران بی دندان و خلاص شدن از مشکلات بی دندانی است ، ایمپلنت مانند دندان طبیعی عمل می کند و از تحلیل لثه و استخوان فک جلوگیری می کند.

جراحی ایملنت

کاشت ایمپلنت در فک توسط جراح فک و صورت انجام می شود ، کاشت ایمپلنت ساده و بدون درد است ، معمولا بعد از عمل بیمار می تواند حداکثر تا 24 ساعت آینده زندگی عادی خود را از سر بگیرد و با انجام موارد ساده مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت روند درمان را طی کند.

ایمپلنت

هزینه ایمپلنت

هزینه کاشت ایمپلنت در مقابل مشکلات جبران ناپذیر بی دندانی ناچیز است ، هر چند در گذشته روش های جایگزینی دندانی مانند بریج دندانی و دست دندان ، دم دست ترین و متداول ترین روش های جبران بی دندانی بود اما امروزه استفاده از روش درمان ایمپلنت بهترین و به صرفه ترین روش به حساب می آید.

بریج دندانی

بریج دندانی

از مشکلات روش های قدیمی جبران بی دندانی مانند بریج دندانی می توان به تراش دندان های مجاور دندان جهت پایه قرار دادن پروتز دندانی نام برد که البته تحلیل لثه و استخوان فک نیز در این روش به قوت خود باقی بود.

همچنین روش دست دندان برای افرادی که همه دندان های خود را از دست داده اند کاملا برای همه گویا است که لقی دندان و مراقبت طاقت فرسا از این وسیله کار مشکلی است ، این روش دردناک و پر هزینه باعث می شود لثه به شدت تحلیل رود و باعث لقی دست دندان شود. حتی بعد از مراجعه به دندانپزشکی و گرفتن لقی باز هم بعد از مدتی لقی دندان به واسط تحلیل لثه تکرار می شود.

شاید در نگاه اول هزینه ایمپلنت زیاد به نظر برسد اما در نگاه طولانی مدت متوجه می شوید این روش فقط یک بار هزینه برای شما دارد و دیگر و برای همیشه نیازی به تعویض ایمپلنت و هزینه اضافی نخواهید داشت ،

مزایای ایمپلنت

از مزایای این روش می توان به کاهش هزینه ها در طولانی مدت ، لبخند زیبا و صورت خوش فرم ، سلامتی عمومی بدن ، اعتماد به نفس و عدم نگرانی از خندیدن نام برد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...