/ / مجموعه اطلاعات ایمپلنت

کاشت ایمپلنت تک دندان معمولا هنگامی که صحبت از کاشت دندان به میان می آید ، منظورمان جایگزینی کل دندان است. ایمپلنت دندان از پایه ایمپلنت (جایگزین ریشه دندان) و روکش (جایگزین تاج دندان) تشکیل میشود. ایمپلنت در استخوان فک دریل میشود تا همانند ریشه عمل کرده و پروتز مصنوعی را محکم در جای خود نگه دارد. تاج مصنوعی یا روکش دندان با روشهای مختلف به پایه ایمپلنت متصل میشود و در صورتی که دچار آسیب شود میتوان آن را جایگزین کرد. متداولترین نوع جایگزینی دندان با ایمپلنت، کاشت یک ایمپلنت است. کاشت ایمپلنت استخوان پیرامون را نیز محافظت کرده و مانع از تحلیل رفتن استخوان فک میشود.

مزایای کاشت ایمپلنت تک دندان بر بریج

مزیت کاشت ایمپلنت تک دندان بر بریج و روشهای دیگر جایگزینی ، شامل بُعد عملکرد و زیبایی میشود . ایمپلنت درست همانند یک دندان طبیعی محکم و مقاوم بوده و عملکرد آن نیز مشابه دندان واقعی است.

ایمپلنتی که جایگزین یک دندان از دست رفته می شود ، سلامت دندانهای مجاور را به خطر نمی اندازد در حالی که در بریج از دندانهای مجاور به عنوان تکیه گاه استفاده می شود. در بریج ، روکش بر روی دندانهای مجاور جای خالی قرار میگیرد بنابراین باید پیش از چسباندن روکش تراشیده و آماده سازی شوند.

چون ایمپلنت ریشه در فک دارد میتواند مانع از کاهش و پسروی استخوان شود اما در بریج مقداری از استخوان که اطراف دندان قرار داشت شروع به تخریب و جذب شدن میکند.

عمل کاشت ایمپلنت

عمل کاشت ایمپلنت نسبتا ساده است. در ابتدا یک سوراخ کوچک و دقیق در استخوان (دقیقا در محلی که قبلا دندان طبیعی وجود داشته است) ایجاد میشود. سپس در محل آماده شده یک ایمپلنت تیتانیومی قرار میگیرد. ایمپلنت 4 تا 5 ماه در جای خود می ماند. در این زمان میتوانید روکش دندان موقتی استفاده کنید. پس از جوش خوردن ایمپلنت با فک ، لثه روی ایمپلنت برش خورده و روکش نهایی بر روی ایمپلنت سوار میشود.

نتیجه درمان از نظر زیبایی و عملکرد فوق العاده است و میتوانید سالهای سال از دندان ایمپلنت خود لذت ببرید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...