کامپوزیت یک ماده ترمیم همرنگ دندان است که روی سطح دندان توسط متخصص زیبایی و ترمیمی قرار گرفته و فرم داده می شود.
به این ترتیب می توان با کامپوزیت دندانها را سفید تر و بلندتر کرد. هزینه کامپوزیت کمتر از لمینیت سرامیکی است همچنین می توان در یک جلسه کاری توسط دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در مطب فرم داده شود.

عکس کامپوزیت دندان

لازم به ذکر است که لمینیت سرامیکی موارد کاربرد خود را دارد و در نامنظمی های بیشتر دندانی که نیاز یه تغییرات بیشتر است لزوم لمینیت سرامیکی احساس می شود.

کامپوزیت ونیر

مزیت کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی مدت زمان کمتر، هزینه کمتر و عدم تراش دندان است.

قبل و بعد از کامپوزیت

کامپوزیت دندان نه تنها هیچ آسیب و ضرری به مینای دندان نمی رساند بلکه به عنوان یک لایه محافظت کننده و پوشاننده روی مینای دندان قرار می گیرد ضمن اینکه زیبایی بی نظیری هم ایجاد می کند.

درمان شکستگی دندان با کامپوزیت ونیر

در مواردی که مینای دندان دچار مشکلاتی مثل ساییدگی، شکستگی، لب پریدگی، ترک های ریز و یا تحلیل می باشد کامپوزیت دندان بهترین راه کار است.

کامپوزیت دندان : ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت یکی از راهکارهای اصلاح شکل و رنگ دندان که می تواند موجب اصلاح رنگ، مرتب کردن و بهبود شکل و اندازه دندان ها شود.

مزایای کامپوزیت دندان

یکی از بهترین مواد برای ترمیم دندان و زیبا سازی لبخند استفاده از کامپوزیت دندان می باشد و نکته مهم آن این است که دندانپزشک زیبایی بدون کمترین آسیبی مواد کامپوزیتی را روی دندان قرار می دهد و به دندان ها آسیبی وارد نمی شود. به این معنی که در قرار دادن این نوع مواد بر روی دندان، دندان ها تراش نمی خورند و آسیبی به دندان وارد نمی شود.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه‌ی انجام کامپوزیت دندان، بسته به شیوه‌ی انجام آن، مواد مورد استفاده و تجربه‌ی پزشک‌ متخصص دندانپزشکی زیبایی، متفاوت خواهد بود. معمولاً کامپوزیت دندان، به عنوان درمانی بسیار کم‌هزینه در میان تمام درمان‌های زیبایی دندانی شناخته می‌شود.

فراموش نکنید لبخند هر شخص منحصربه‌فرد بوده و دارای فرم، خط لبخند و تقارن متفاوت می‌باشد، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در هنگام ایجاد كامپوزیت ونیر دندانی این عوامل را کاملاً در نظر می‌گیرند.