/ / مجموعه اطلاعات کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

کامپوزیت ونیر دندان به عنوان یک روش محافظه کارانه برای بازگرداندن لبخند شما می باشد. اگر دندان های لپ پر شده یا آسیب دیده دارید ، کامپوزیت ونیر دندان می تواند به طور مستقیم بر روی دندان ها اعمال و مجددا نتایج زیبایی ایجاد کند.

کامپوزیت ونیر دندان جایگزین محافظه کارانه برای روش های دیگر دندانپزشکی استو کاربرد آن در اصلاح طرح لبخند است ، کامپوزیت ونیر از مواد همرنگ دندان ساخته شده است که توسط یک متخصص دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود.

هزینه کامپوزیت ونیر دندان کمتر از روش های دیگر است ، از این رو با هزینه پایین کامپوزیت ونیر دندان می توان نتیجه عالی و بدون تراش دندان را به دست آورد.

کامپوزیت ونیر دندان

حتما شما هم به این فکر کرده اید که چرا بیماران به کامپوزیت ونیر دندان علاقه دارند، زیرا سریع و ارزان است همچنین نتایج بسیار طبیعی و زیبا را خلق می کند.

شما می توانید کامپوزیت ونیر دندان را روی دندانهایتان قرار دهید. یک لبخند کامل می تواند یک پنجم هزینه های روکش های معمولی چینی باشد.

کامپوزیت ونیر دندان یک ماده ویژه برای دندانپزشکی زیبایی است. این خمیر روی دندان قرار می گیرد و مانند بتونه مجسمه سازی شکل داده می شود. هنگامی که شکل دلخواه به دست آمد، با یک نور ویژه و جلا گیری سخت می شود. مواد کامپوزیت دندانی بسیار پیشرفته هستند و به طور مداوم برای تولید نتایج واقعی تر، شفاف و بهتر برای بیماران پیشنهاد می شود.

کامپوزیت ونیر امن و موثر است ، در سراسر جهان برای کمک به بیماران و اصلاح لبخند از کامپوزیت ونیر استفاده می شود.  مواردی مانند بستن فاصله بین دندان ها با کامپوزیت ونیر انجام می شود

روکش کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت ونیر دندان نتیجه استفاده از رزین کامپوزیتی است، سخت کردن آن و پرداخت آن به تولید یک سطح دندان جدید و کامل می انجامد ، این روش جدید می تواند مشکلات دندان را پنهان و یا اگر از روش های قدیمی استفاده کردید مانند آمالگام ، جایگزین خوبی باشد.

کامپوزیت ونیر دندان در مقابل لمینت سرامیکی

به دلایل مختلف ، کامپوزیت ونیر دندان بسیار متفاوت تر از ونیرهای پرسلن هستند.

انجام کامپوزیت ونیر دندان در همان روز

بزرگترین تفاوت کامپوزیت ونیر دندان با روش های دیگر سریع بودن انجام آن است ، کامپوزیت ونیر می تواند در همان جلسه بازدید اول دندانپزشک ساخته شود.

با کامپوزیت ونیر دندان می توان هر چیزی را از یک ساعت تا چند ساعت انجام داد و شما می توانید نتایج زیبا را بلافاصله دریافت ببینید. برعکس، وینرهای پرسلن شامل مراحل متعدد و چند تست برای تکمیل نیاز دارند. برای ونیرهای پرسلن شما باید چند بار به مطب دندانپزشکی زیبایی بازگردید و دندانهایتان را آماده کنید و قبل از نصب روکش نهایی دندان تراش می خورد همچنین زمان ارسال به لابراتوار زمان گیر است.

هزینه کامپوزیت ونیر دندان

قیمت کامپوزیت ونیر دندان به طور قابل توجهی کمتر از روکش های پرسلن است. آزمایشگاه، مواد و کارهای دندانپزشکی مورد نیاز پرهزینه هستند و روکشهای چینی شما معمولا هزینه زیادی در هر دندان در مقایسه با کامپوزیت ونیر دندان در هر دندان با پوششهای ونیر است. این بدان معنا نیست که پیوند کامپوزیتی به اندازه ونیرهای پرسلن کارا و مفید نیستند.

کامپوزیت ونیر دندان

قبل از نصب روکش های پرسلن باید مقداری کار روی دندان انجام داده شود. دندان اصلی شما باید به شکل خاصی برای پذیرفتن روکش نهایی آماده شود. روکش اساسا با چسب ثابت می شود. به محض این که هر دندان توسط دندانپزشک تراش خورد ، احتمال بیشتری وجود دارد که دندان آسیب ببیند یا دچار آسیب دیدگی شود. هنگامی که یک دندان را تراش می دهید، خطر ابتلا به یک حساسیت دندانی و مشکلات کانال ریشه خواهید داشت و بعضی بیماران در نهایت به ایمپلنت نیاز دارند.

دندان ها بخش مهمی از بدن شما هستند و اگر به متخصصین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مراجعه نکنید ممکن است آسیب بیشتری ببینید ، این یکی از خطرات اصلی روکش های پرسلن است. از سوی دیگر، با کامپوزیت ونیر دندان ، نیازی نیست دندان ها را با مته دندانپزشکان تراش دهید. شما به تزریق نیاز نخواهید داشت و کار فقط شامل شکل دادن کامپوزیت ونیر روی دندان است.

دوام کامپوزیت ونیر دندان در مقابل پرسلن

بعضی از دندانپزشکان می گویند که لمینت دندان بهتر هستند، اگرچه ما با این بیانیه مخالف نیستیم. تفاوت بین ونیرهای کامپوزیتی و لمینت سرامیکی این است که لمینت سرامیکی در آزمایشگاه به سادگی ساخته می شود. اما با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان خودش شخصا آن ر با توجه به تجربه و سواد انجام می دهد ، جالب است بدانید لمینت سرامیکی بعد از مدتی در یک جعبه کوچک زیبا می آید و به دندان های شما متصل می شوند ، برعکس، روکش های کامپوزیتی توسط دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی شما ساخته می شوند. خوب این به چه معناست؟ خوب این بدان معنی است که شما نیاز به یک دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی با استعداد و مهارت واقعی دارید که با بسیاری از رزین های کامپوزیت کار کرده و فرایند را پیشبینی می کند.

ایمنی بهداشت دهان و دندان با کامپوزیت ونیر دندان

سؤال دیگری درباره سلامت و ایمنی لبخند شما با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان پرسیده می شود. همانطور که گفتیم، هر بار که یک دندان را برای لمینت سرامیکی تراش می دهید، خطر شکستن دندان را افزایش می دهید. همچنین باید در طول استفاده و زندگی بیمار تعدادی از مواقع به مراقبت نیاز دارد. از سوی دیگر ونیرهای کامپوزیت هیچ یک از این خطرات را به همراه ندارند.

مطمئنا کامپوزیت ونیر دندان نیز ممکن است خراب شود، اما شما می توانید آنها را با هزینه های بسیار کم ترمیم کنید.

قیمت کامپوزیت ونیر دندان

ما در حال حاضر این موضوع را به طور خلاصه بحث کردیم اما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کامپوزیت ونیر دندان ، بهتر است با مطب تخصصی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر محمد هانی شکوه نیا تماس بگیرید

روش کامپوزیت ونیر دندان

روش کامپوزیت ونیر دندان بسیار ساده است. ابتدا برای مشاوره درمان با دندانپزشک زیبایی آماده شوید. هنگام مشاوره دندانپزشک زیبایی آن را با انتظارات و درخواست خود آگاه کنید ، ارزیابی کامل از دهان شما انجام می شود. در اینجا مطمئن خواهند شد که همه چیز سالم و خوب است. شما می توانید رنگ دندان را انتخاب کنید.

سپس در صندلی نشسته و دندانپزشک هنر خود را به کار می برد. هیچ نوع تزریقی وجود ندارد و دندان های شما به سادگی برای کامپوزیت دندان آماده می شوند. این شامل هیچ تراش یا کشیدن دندانی نیست و کامپوزیت مستقیما روی دندان قرار داده می شود. سپس جادوی دندانپزشکی زیبایی اتفاق می افتد.

اگر هر گونه بی نظمی و یا نقص کوچک وجود داشته باشد ، دندانپزشک آنها را در آنجا مرتب کرده و سپس می توانید لبخند بزنید و بلافاصله احساس خوبی داشته باشید. کل فرایند کامپوزیت دندان چند ساعت طول می کشد. نگاهی به برخی از کارهای ما در بخش گالری عکس کامپوزیت ونیر دندان بیندازید.

کامپوزیت ونیر دندان

طول عمر کامپوزیت ونیر

این یک سوال سخت است و تقریبا به طور عمده وابسته به چگونگی مراقبت از کامپوزیت ونیر دندان می باشد. اگر شما بروکسیسم (دندان قروچه) دارید، ممکن است کامپوزیت ونیر ها انجام شده روی دندان ترک بخورند یا سایدگی پیدا کنند درست مثل دندان های عادی

آیا کامپوزیت ونیر دندان بهتر از وینرهای چینی هستند؟

بله ، بهداشت دهان و دندان شما بهتر خواهد بود ، به همان اندازه زیبا هستند، ارزان تر هستند و  طول عمر زیادی دارند.

من یک نامزد خوب برای کامپوزیت ونیر هستم؟

اکثر بیماران برای کامپوزیت ونیر مناسب هستند. همانطور که پیش از این گفتیم، اگر دندان ها به شدت آسیب دیده اند، ممکن است برای شما مناسب نباشد. اما بسیاری از مشکلات را می توان تصحیح کرد. ما می گوییم بیمارانی که جوانتر هستند و دندان های طبیعی سالم دارند بهترین کاندیداها هستند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...